0

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), daha fazla trafik elde etmek amacıyla, web sitelerinin organik arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için yaptıkları pazarlama çalışmalarının bütünüdür.

Google, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorları, bir kullanıcı arama yaptığında bu arama sorgusuna uygun web sitelerinin bir listesini sunar. Sunulan bu listelere arama sonuçları denir. Bu arama sonuçlarında ücretli sonuçlar da listelenir. Organik sonuçlar, arama motorlarının geliştirdikleri belirli algoritmalar yardımıyla kullanıcının sorgusuyla en alakalı sonuçların ücretsiz olarak listelenmesidir.

Seo Bir Kerelik İşlem Değildir

Arama motorları sürekli gelişmekte, kendilerini yenilemekte, sektördeki rakipler gelişmekte ve yeni rakipler girmekte, arama eğilimleri ve kelime kombinasyonları değişmekte. Bundan dolayı SEO bir kez yapılıp bırakılacak bir işlem değil; düzenli çalışma ve geliştirme gerektirmektedir.

Web Sitesi Özgün İçeriğe Sahip Olmalıdır

Arama motoru optimizasyonunda en önemli kriter web sitenizin özgün içeriğe sahip olmasıdır.

Web Sitesi Görsel Olarak Güçlü Olmalıdır.

Hazırlanacak web sitesinin görselliği aslında SEO ile direk ilişkili bir konu olmamakla beraber web sitesinin görselliği, hedef kitlenin site içerisinde geçireceği zamana etkisi olması ve bu zamanların arama motorları için ciddi bir ölçüm birimi olmasından dolayı web sitesi tasarımı SEO konusunda dolaylı yoldan etkili durumdadır.

Site İçi Optimizasyon

Sitenizin teknik ve içerik analizleri yapılır. Web sitenizin arama motoru dostu olması için gerekli bütün önerileri sunumlar halinde yazılım ekibinizle paylaşılır. Sürecin başarılı gitmesi için bütün kontroller, hedef takipleri yapılır. İçerikleriniz seo’ya uygun bir şekilde optimize edilir. Bu aşamada amaç sitenizin arama motorlarında doğru ve tam bir şekilde indekslenmesidir.